+90 850 885 0 701
7/24 Destek
+90 850 885 0 701

cPanel Kurulumu – cPanel Nasıl Kurulur?

cPanel Kurulumu – cPanel Nasıl Kurulur?

Centos işletim sistemleri üzerinde panel konusunda en iyisi cPanel‘dir şüphesiz. Sürekli kendini geliştiren yapısı, kolay kullanımı ve bir çok dil desteği ile dünya üzerinde ne çok tercih edilen sistemdir. Şimdi size cPanel kurulumunu anlatacağız.

  1. Sunucuya SSH ile bağlandıktan sonra ilk olarak yum update komutunu çalıştırın. Bu komut işletim sistemini güncelleyecektir.
  2. wget fonksiyonunun çalışmama ihtimaline karşı yum install wget yapın ve karşınıza çıkan seçeneklere “y” diyerek geçin.
  3. Şimdi hazırsınız. wget -N http://httpupdate.cpanel.net/latest kodunu kullanarak cPanel yüklenecek dosyayı çağırıyoruz.
  4. Ardından sh latest kodu ile kuruluma başlıyoruz.

Kurulum sunucu özelliklerinize ve sunucunun bağlantı hızına göre 30 dakika ile 2-3 saat arasında sürebilmektedir. Sabırla bekleyiniz ve SSH bağlantısını kesmeyiniz. Yükleme sonrası sisteminiz lisans hatası verirse aşağıdaki kodu çalıştırarak lisansı aktif edebilirsiniz. Tabii öncelikle cPanel Lisans almanız gerekiyor.

/usr/local/cpanel/cpkeyclt

Kurulum işlemi bu kadar. Kurulum öncesinde ve sonrasında bir sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Yazılarımız
Plus Datacenter Web Hosting Wordpress Hosting
cPanel Kurulum Yaparken Error: The System Could Not Process.. Hatası Çözümü

Merhaba, Bu yazımızda sizlere son güncelleme ile birlikte gelen cPanel kurulum hatalarından birisi olan Error: the system could not process your agreement: the api request failed with the following error: 500 – internal server error. konusundan bahsedeceğiz ve çözümü anlatacağız. Bu hatanın temelde iki sebebi var. Birincisi kurulum yapılan sunucunun hostname değeri olmaması ya da […]

Read more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir