+90 850 885 0 701
7/24 Destek
+90 850 885 0 701

cPanel Kurulum Yaparken Error: The System Could Not Process.. Hatası Çözümü

cPanel Kurulum Yaparken Error: The System Could Not Process.. Hatası Çözümü

Merhaba,

Bu yazımızda sizlere son güncelleme ile birlikte gelen cPanel kurulum hatalarından birisi olan Error: the system could not process your agreement: the api request failed with the following error: 500 – internal server error. konusundan bahsedeceğiz ve çözümü anlatacağız.

Bu hatanın temelde iki sebebi var. Birincisi kurulum yapılan sunucunun hostname değeri olmaması ya da eksik girilmiş olması. İkincisi cPanel lisansı olmaması. Her ne kadar genelde trial lisans veriliyor olsa bile bazı IP adresleri önceden kullanıldığı için cPanel Trial lisans vermeyebiliyor. Bu yüzden deneme lisansına çok güvenmeyin.

Hata: Error: the system could not process your agreement: the api request failed with the following error: 500 – internal server error.

Çözüm: Bunun için iki tane çözüm yolu var.
1. Sunucuya SSH ile erişip nano /etc/hostname komutu ile hostname değiştirmek veya düzenlemek.

2. cPanel lisansı almak.

Merak ettiğiniz başka konular varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

Diğer Yazılarımız
Plus Datacenter Web Hosting Wordpress Hosting
cPanel Kurulumu – cPanel Nasıl Kurulur?

Centos işletim sistemleri üzerinde panel konusunda en iyisi cPanel‘dir şüphesiz. Sürekli kendini geliştiren yapısı, kolay kullanımı ve bir çok dil desteği ile dünya üzerinde ne çok tercih edilen sistemdir. Şimdi size cPanel kurulumunu anlatacağız. Sunucuya SSH ile bağlandıktan sonra ilk olarak yum update komutunu çalıştırın. Bu komut işletim sistemini güncelleyecektir. wget fonksiyonunun çalışmama ihtimaline karşı […]

Read more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir